2023 m. liepos 26 d., trečiadienis

Ežeras Paštys, Zarasų r. – tūkstančiai kambarių

Zarasų rajone yra toks senas turbūt nuo tarybinių laikų išlikęs poilsio namelių kompleksas „Paštys“. Jei norite privatumo, geriau ten nevažiuokite. Jei norite pažvejoti iš valties, geriau važiuokite, nes kiekvienam nameliui ji kaip ir priklauso. Jei norite pažvejoti dugnine, reikės pasistengti susirasti krantą, nes padorių krantų nėra daug. Jei vieną dieną užsišersi kurią nors vietelę, kitą dieną jau gali rasti toje vietelėje palapinę su visa šeima. Laužo šviesa naktyje, guodžia gaivina mane.

Keliolika metų iš eilės čia atvykstantis žvejys vieną po kito puskaršius dugninėmis vidury baltos dienos lupo tiesiog nuo liepto. Kitas, visiškai trūkęs, vis malėsi su spiningu aplink tą lieptą ir gyrėsi, kad pagavo 30-40 kilogramų karšių. „Kur tu tai pagavai?“ – paklausiau šypsodamasis. „Kad aš tau pasakyčiau!“ – atšovė iki ausų išsiviepęs spiningautojas, kuris sunkiai skyrė ežerą nuo sausumos ir vis nesėkmingai bandė iš kelnių išsegti įstrigusią blizgę. 

Kitą dieną jis kitiems vyrams, atvykusiems į jo namelį, sakė, kad jaustųsi drąsiai, nes namelyje yra tūkstančiai kambarių. Kažkas negerai tam tipeliui su skaičiais. Mes jį taip ir praminėm – „tūkstančiai kambarių“. Nuo pat ryto vos pastovėdamas ant kojų „tūkstančiai kambarių“ staiga įlėkė į mūsų kiemelį su giliai įpjautu pirštu – gerai, kad nenusipjovė, ruošdamas šašlykus. Pasiūlėme kuo nors aprišti, bet „tūkstančiai kambarių“ atsakė, kad „nereikia, dabar laksiu kraują“ ir apsižiojęs pirštą nuskuodė į savo namelį su tūkstančiais kambarių.

Dar vienas žvejys visą tą laiką, nekreipdamas dėmesio į sausumos batalijas, po ežerą velkiaudamas plaukiojo su visu namu-plaustu. Tol plaukiojo, kol taip ėmė kosėti, jog gulbės, gervės ir visokie kitokie vanagai jo plaukiojantį namą ėmė lenkti puslankiu.

Paskui į sodybą atvyko daug pagyvenusių vyrų ir moterų (žemaičių) su akordeonu ir mūsų kaimynystėje siautėjo, kažką vis gurkštelėdami ir traukdami dainas apie meilę, lauko gėles ir prabėgusią jaunystę.  

Tokie tad paštininkiški nuotykiai „Paštyje“. O čia trumpas fotoreportažas:

Daugiau nuotraukų:

Nei žvyno, nei tūkstančių kambarių, iki kitų kartų!

„Poetinės žūklės įlankėlė“ – bent šiek tiek trenktiems žvejams.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą