2019 m. rugsėjo 9 d., pirmadienis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus treneris Vilius Dinstmanas

Naujausiomis portalo žiniomis, „Kūrybinės kančios partija“ į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės postą delegavo vienintelį savo narį, poetą, disidentą, išminuotoją, nardytoją, adekvatumo kursų koučerį, daugkartinį povandeninės žūklės Vilniaus Lazdynų baseine čempioną Vilių Dinstmaną. Šis prašymas artimiausiu metu bus įteiktas LKF prezidentui Arvydui Saboniui, trapu lėtai besileidžiančiam iš lėktuvo, ką tik sugrįžusio iš Kinijos Liaudies Respublikos.

Portalui „Poetinės žūklės įlankėlė“ prieš šį nelengvą ir atsakingą visai šaliai sprendimą pavyko pakalbinti būsimąjį rinktinės trenerį (kalba netaisyta, vaistai jau derinami, apie lankymo valandas bus pranešta vėliau).

- Kur norėtumėte, kad vyktų 2051 m. Pasaulio krepšinio čempionatas? Kodėl?

- Laba diena. Girdėjau, kad artėjant 2051-iesiems planuojama pastatyti nacionalinį futbolo stadioną tarp Vilniaus ir Kauno, tai gal ten ir padarytume tą čempionatą? Lėšų rasčiau. Iš esmės toks sprendimas labai palengvintų transportavimo galimybes, nes tiek vilniečiai, tiek kauniečiai galėtų atvažiuoti į stadioną ir stebėti varžybas. O kas negalėtų stebėti tuo metu, tai galima bus paprašyti komandų, kad peržaistų rungtynes, galėtų net kauniečiams žaisti sporto Halėje, o vilniečiams Halės turguje.

- Kaip įkalbėtumėte kinus, kad artimiausiame turnyre už Lietuvos rinktinę išleistų žaisti Donatą Motiejūną?

- Jau esame tai aptarę su jais. Aš jiems prižadėjau, kad labai daug visokių dalykėlių pripirksiu iš AliExpress. Kaip tik valo neliko ant ritės. Dar sportbačių reikia. Segtuvo vieno. Ratlankio. Kepimo popieriaus. Na, pamąsčius, tikrai ten susirinktų dalykų krepšelis (visgi krepšinis). Motiejūnas sako, kad jam naujus irklus nupirkčiau (juokiasi).

- Kaip įkalbėtumėte su citrinmedžiu retkarčiais pasišnekantį Gintarą Einikį ir jo žmoną tapti Jūsų asistentais?

- Parodyčiau Einikio kablį, kurį savo laiku Gintaras parodė žmonai, o žmona šeimos gydytojai, o ta – kineziterapeutui. „Žinoma, kad išleisiu jį asistuoti, kaip žmogus jis neblogas, paprastas, geras“, – teigė ji nuovadoje. Kaip matome, nieko įkalbinėti nereikėtų, jau jiems skambinau, kraunasi daiktus.


- Kaip pasikeis rinktinės žaidimo braižas, jus paskyrus rinktinės vyriausiuoju treneriu?

- Mano galva, didžiausia rinktinės problema – vartininkai. Įsigyčiau porą naujų. Vienas patyręs vartininkas vartus darinėja „Sigmos“ gamyklos teritorijoje, kitas neblogas dirba prie „Audėjo“. Manau, susitartume dėl kainos. Dar pastebiu prastą driblingą, perdavimų trūkumą atakuojančio gynėjo ir įžaidėjo pozicijose, todėl siūlyčiau jas naikinti, o vietoj jų įtraukti kitas mums palankias pozicijas rotacijos tvarka. Pavyzdžiui, jeigu regbio čempionate arba, sakykim, plaukimo, komanda lygoje užima paskutinę vietą ir krenta į žemesnę lygą, tada tą trenerį iškelti į įžaidėjo arba gynėjo poziciją. Manau, tikrai susitvarkytume. Ar ne? (Susimąsto).

- Kodėl atsisakėte tapti „Toronto Raptors“ vyriausiuoju treneriu, kai Jums tai buvo siūloma prieš jiems tampant NBA čempionais, juk tai būtų buvusi puiki proga retkarčiais ištrūkti pažvejoti į Grenlandiją?

- Tai ten irgi tokia situacija išėjo nei penki nei devyni. Man tas gi, Marsas, ai, ne, Nursas skambina, sako, vienu žodžiu, laimėjom, žinok, sakau, kiek? Jis sako: 13 taškų. Bet sako, čia jau ketvirtos varžybos, dabar laimim seriją 3:1, tai, sako, ar visgi išbėgsi į aikštę. Tai aš jam sakau, ar tu supranti ko tu klausi? Aš dabar treniruoju Šiaulių „Cifikos“ komandą, man poryt prasideda paguodos turnyras, tai ne, dabar imu ir lekiu į Kanadą! Tai jis tada sako, bet gal visgi išlėksi rungtynėms, sakau gerai, bet tik liepos kažkur gale, gal net pradžioje, tai sutarėme, kad aš su Raptors finalo serijoje visgi treniruosiu vienas varžybas, tikiuosi laimėsim finalą. O šiaip, sako, liepą gerai prie Grenlandijos kimba orkos ant nelaisvėje augusių ir blogai pasirodžiusių pasaulio krepšinio čempionatuose lengvųjų puolėjų.
O tai kur čia jūs mane vedat???
... (tyla).

Skaitomiausias šalyje portalas „Poetinės žūklės įlankėlė“
2019-09-09
Psichologinės pagalbos telefonas – 033.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą